Pánské mikiny

Pánské mikiny

Pánské mikiny patří rozhodně do mladého mužského šatníku. Jedná se o multifunkční typ oblečení, které si můžete vzít ať už na sport, do společnosti, v jakémkoliv ročním období. Pánské mikiny mají pestrou škálu různého provedení. Ať už je samotná pánská mikina s kapucí, nebo bez, různé barevné odstíny, střihy, vybere si opravdu každý. Mikiny jsou vyrobeny z příjemných kvalitních materiálů a stylově  propracované. Detaily zaujmou každého mužského jedince.

Původně jediným účelem nošení mikin bylo, obléci si něco pohodlného, teplého po dlouhém náročném dni. Mikiny se často nosily jen v domácím prostředí, protože jejich propracovanost byla velice jednoduchá, jednobarevná a byla volnějšího stylu. Muži si tak mohli schovat své bříško pod klasickou černou mikinu, a hned vypadali štíhleji. Postupem času se ale mikiny staly nedílnou součástí i ve společnosti. Existuje ale pár základních pravidel nošení mikin, abyste nevypadali tak, že máte na sobě pyžamo.

První rada: vyhnout se takovým mikinám, které mají výraznou, vyzývavou grafiku. Určitě jste se setkali s mikinami, které měli přes záda celý nápis, nebo nějaký tvar. Působí to opravdu lacině, levně, někdy i vulgárně.

Druhou radou je: správná velikost. Někteří muži si libují ve volném stylu. Jejich oblečení skoro visí na těle, ale oni jsou s tím spokojeni. To že vypadají legračně je asi pro ně nepodstatné. Naopak silnější muži si libují v úzkých oblečení. Jsou navlečení jako ve skafandrech, cítí se dost nepohodlně, ale asi chtějí ukázat své mužské přednosti. Popravdě správná velikost ať už mikiny, nebo jiného oblečení, dělá muže elegantním, šarmantním mužem.

Pánské stylové mikiny

Před několika léty se mikiny nosily pouze v domácím prostředí, na sport, nebo k běžnému nošení. Tato doba už je dávno pryč a mikinu si můžete vzít i do společnosti. Rozhodně uděláte dojem, protože mikina, která je vyrobena z lehkého materiálů, může vzdáleně působit jako sako. Stylové mikiny jsou velice elegantní, pohodné pro nošení. Mnohé z nich mají stahovací kapuci, která přidává mikině na praktičnosti. Můžete si vybrat ze dvou provedení a to mikiny, které se oblékají přes hlavu a mikiny, které mají zip. Jaký typ si zvolíte, je podle vaši postavy. Muži, kteří mají štíhlejší postavu rozhodně doporučuji mikiny přes hlavu. Lépe jim vynikne postava a působí velice elegantně. Silnějším mužům se doporučuje mikina se zipem. Zip by měl být zapnutý do ¾ délky. Stylové mikiny jsou velice univerzální co se do počasí týče. Můžete jej obléci jak v zimě, tak v létě. Poslední dobou se ale můžeme setkat s mikiny, které se vyrábějí z odolných materiálů proti dešti, ale i přímému slunci. Za jejich kvalitní zpracování si musíte ale připlatit i několik set korun navíc.

Pánské mikiny – elegantní styl

Preferujeteli elegantní styl, rozhodně byste si měli zakoupit mikinu bez kapuce, která se obléká přes hlavu. Barva by měla být jedobarevná, pokud možno černá, nebo světle šedá. Na konci rukávů a spodním lemu by měly být nápadité měkké manžety. Pod mikinu si můžete vzít jednobarevnou košili, ale pozor na sladění barev.

Pánské mikiny – zapínání na boku

Stylová fleecová mikina s postranním zipem a kapucí, nebo zvýšeným límcem je velice populární na trhu. Jednak proto, že se jedná o detailní zpracování mikiny, jsou použity vysoce kvalitní mateirály a především udává dnešní mužský styl. Unikátní boční zip vytváří pouze poutavý efekt a jeho zapnutí není náročné. Vnitřím materiálem je fleece, který ochrání tělo proti různým povětrnostním podmínkám.

Ivo Bauer