Modelace prsů je oblíbená ženská operace

Modelace prsů je oblíbená ženská operace

Muži se možná dělí na takzvané „horňáky“ a „dolňáky“ ale mezi ženami by se dalo určitě najít více preferenčních klubů podle toho, jaké části svého těla si cení nejvíce. Jak vyplývá z mnoha průzkumů, horňačky by tvořily skupinu daleko nejpočetnější. Jak však mají dokonalá prsa vypadat?

Tato otázka by jistě rozdělila ženy na několik táborů, které by neváhaly jít mezi sebou do ostré diskuze. Muži mají jistě v hlavě nějakou představu o velikosti, ale ženy uvažují v daleko sofistikovanějších kritériích. Svou představu mohou učinit realitou pomocí operativní modelace prsů.

 

Modelace prsou může být o prsa

Jaká je tedy ženská představa dokonalých prsou? Ženy si rády dopřejí zvětšení poprsí, ale mnohdy se jedná o zvětšení „o prsa korejské závodnice“, tedy tak malé, že stejnou službu by udělala dobře zvolená podprsenka. Pro ženy je důležité, aby jejich prsa perfektně ladila s jejich postavou, aby „s nimi“ dobře vypadalo jejich oblíbené oblečení.

Daleko častěji než velikost řeší drobnější úpravy – nápravu pokleslého nebo málo pevného poprsí. Jejich výhoda spočívá v tom, že se obejdou bez silikonových implantátů. Tyto úpravy bývají často kosmetické. Nazývají se souhrnně mastopexe neboli modelace prsou.

Jedná se o to, že se odebere ta část kůže na prsou, která přebývá, a tím se docílí skutečnosti, že dvorec a vnitřní tkáň prsu se posune směrem nahoru. Pokud si žena přeje zároveň změnu velikosti, je možné tkáň ubrat nebo přidat v silikonové podobě, ale rozhodně to není nutnou součástí zákroku.

 

Při modelaci prsou není třeba se bát bolesti

Mastopexe je operace, která vyžaduje předoperační vyšetření a celkovou anestezii v průběhu celého zákroku. Obavy z bolesti nejsou tedy na místě, ta pooperační je standardně tlumena analgetiky. Rekonvalescence, která zahrnuje hojení jizev a postupný návrat k úplné pohyblivosti a funkčnosti horních končetin, bývá obvykle bezproblémová a rychlá.

Úspěch tkví mimo jiné v tom, že z preventivních důvodů se nasazují antibiotika, aby se předešlo komplikovanějším stavům. Podobně se čelí i pooperačním otokům. Poněvadž operační úpravy poprsí zažívají momentálně boom, stále se zdokonalují i metody, kterými se zákrok provádí.

Jde především o to, aby jizvy byly co nejmenší a na co nejméně viditelných místech. Nicméně a bohužel se jizvám úplně vyhnout nedá. Dají se různě kamuflovat (např. lepením), ale celá řada klinik plastické chirurgie nabízí jejich ošetření pomocí laseru tak, že de facto úplně zmizí.

 

Jde o dobrý pocit

Kromě mladých dívek, které jsou ještě ve vývinu (cca do 18 let), je modelace poprsí vhodná pro všechny věkové kategorie. Není výjimkou, když se některá žena rozhodne si vylepšit poprsí „na stará kolena“. Vlastně je to logické – poprsí v tom věku nese stopy po těhotenství a kojení a celkové opotřebovanosti vlivem zubu času.

Modelace poprsí je ideální příležitost začít dělat něco pro sebe a překonat syndrom opuštěného hnízda. Vědomí, že člověk ještě nepatří do starého železa, je skvělé a o to přece jde. Úprava poprsí samozřejmě láká i mladší dívky, které touží po ideální postavě. Není důvod si ji nedopřát, jen je třeba rozumně skloubit zákroky s plánovaným rodičovstvím.

 

Proč se trápit?

Snad nebude nikdo považovat za rouhání, pokud se použije v souvislosti s lidským zevnějškem parafrázované motto původně míněné pro duchovní růst. Je moudré se smířit s tím, co změnit nelze, a pokusit se změnit to, co změnit lze. Dobrý pocit z vlastního těla je jedním z odrazů ke správně prožitému života.

Kterou část na svém těle si přejete změnit? Měly jste někdy komplex kvůli svým nedokonalým prsům? Rozmlouvaly byste někomu jejich úpravu?

Ivo Bauer