FAQ epilace laserem – vše, co potřebujete vědět, než si dáte odstranit chloupky některým z moderních přístrojů

FAQ epilace laserem – vše, co potřebujete vědět, než si dáte odstranit chloupky některým z moderních přístrojů

FAQ epilace laserem – připravili jsme pro vás souhrn všeho, co by vás mělo zajímat, pokud právě uvažujete o jedné z nejefektivnějších metod odstraňování chloupků. Připraveni?

Zaujala vás epilace laserem? Přemýšlíte o tom, že ji v dohledné době podstoupíte, a proto pátráte doslova po všem, co lze na internetu na toto téma objevit? Pak vás určitě napadá celá řada otázek. Pokud ale netušíte, co je podstatné a nevíte tedy, na co se vlastně ptát, můžete se záplavou informací „prokousávat“ dlouho a složitě. Dopadne to nejspíš tak, že zbytečně ztratíte spoustu času. A možná, že se nakonec ani nedozvíte to nejdůležitější.

FAQ neboli „frequently asked questions“ čili často kladené otázky, které tu dnes zodpovíme, vám mohou situaci výrazně ulehčit. Čtěte a uvidíte!

FAQ epilace laserem – když nevíte, na co se ptát

Věděli jste, že se lidé svého ochlupení zbavují už po tisíce let? Nevěděli? Přesto je to tak. A faktem také je, že po celou tu dobu člověk přichází se stále novými a obvykle také efektivnějšími postupy depilování. A to jednoduše proto, že není s aktuálním stavem věcí spokojen. Zkrátka chce, aby byla nová procedura ještě jednodušší nežli ta, kterou podstupoval až dosud. Aby třeba chloupky po holení nezarůstaly nebo aby byla nová metoda ještě méně bolestivá než ta předešlá. 

Metody používané k odstraňování chloupků tedy procházejí neustálým vývojem. A vrcholem tohoto vývoje je pak bez nejmenších pochybností laser. Nevěříte?

Ptejte se, koho chcete, a uvidíte, že drtivá většina lidí, kteří mají s laserovou metodou svou zkušenost, nebude šetřit chválou. A nezapomeňte se také rovnou zeptat na detaily. Zkrátka na vše, co vás o epilaci laserem zajímá! Že v tom nemáte tak docela jasno? Prostě nevíte, na co se přesně ptát? Nevadí! Od toho je tu náš seznam FAQ neboli často kladených otázek, který jsme rovnou doplnili o příslušné odpovědi.

Hledání spolehlivého řešení

Rostou vám chloupky rychleji, než „je zdrávo“? A to dokonce i na místech, kde vás to vyloženě trápí? Například na obličeji? Můžete se s tím buď smířit a nechat věci tak, jak jsou, nebo začít hledat spolehlivé řešení. Dáte přednost druhé možnosti? Pak je téměř jisté, kam vás takové hledání přivede. Dříve či později dospějete k laseru, který si s vaším problémem efektivně poradí. Abyste však měli jistotu, že jde skutečně o ideální způsob, jak se chloupků zbavit, podívejte se, co by vás mělo zajímat. Seznam otázek by měl vypadat asi takto:

 • Na jakém principu metoda funguje?
 • Lze se na tento způsob epilace spolehnout?
 • Za jak dlouho chloupky opět narostou?
 • Jde o řešení bezpečné?
 • Je pro mě takové ošetření vůbec vhodné?
 • Jde o bolestivou proceduru?
 • Jaké části těla je možné laserem ošetřit?
 • Kolik mě bude epilace stát? 

Princip fungování, spolehlivost a výsledky zákroku

Slíbili jsme, že vám poradíme, jaké otázky je vhodné si před zákrokem položit. To už teď alespoň přibližně víte. Nyní se pokusíme doplnit i adekvátní odpovědi.

Chcete podstoupit laserovou epilaci? A protože jste žena, potřebujete se zbavit chloupků pod nosem, abyste nepůsobila poněkud extravagantním dojmem? Nejprve se seznamte s tím, jak laserové přístroje fungují a jakých je s nimi dosahováno výsledků.

Podstatu fungování laseru lze zjednodušeně popsat asi takto: Přesně cílené paprsky zasahují vlasové folikuly, konkrétně pak molekuly melaninu, které jsou jejich součástí. Vlivem přijatého tepla se zahřejí nejen tyto molekuly, ale i celý kořínek, z něhož vlas či chloupek vyrůstá. Je tak zničen kořínek a spolu s ním logicky i celý chloupek. 

Funguje to zcela spolehlivě! Výsledek takového zákroku je nejen bezchybný, ale navíc i dlouhodobý. Po absolvování několika sezení (dílčích zákroků) budete mít po starostech na řadu měsíců. A není vůbec vyloučeno, že se chloupků zbavíte definitivně!

Bezpečnost, bolestivost a objektivní překážky

Při jakémkoliv zákroku, který se týká vašeho organismu, vás samozřejmě bude zajímat také to, zda jde o záležitost bolestivou a zejména pak obecně bezpečnou. Pokud jde o bolest, faktem je, že se mírnému pálení nebo „štípání“ asi nevyhnete. Nejedná se ale o nic dramatického. A bezpečnost? Laserová epilace je metodou, která je praxí prověřena natolik, že se zkrátka není čeho obávat. 

Odborníkům jednoduše není známo nic, co by svědčilo o její škodlivosti. Ale přesto pozor! Existují určité výjimky. Pokud se vás týká některá z následujících „diagnóz“, bude vám zřejmě laser zapovězen. Před případným zákrokem to s vámi však samozřejmě probere odborník. A co je tedy nejčastěji na překážku? Podívejte se sami:

 • Gravidita
 • Epilepsie
 • Prodělaná rakovina kůže
 • Ekzémy
 • Silné akné
 • Špatná srážlivost krve

Co, a hlavně za kolik?

A nyní ještě pár slov k posledním dvěma položkám ze seznamu otázek, které lidé v souvislosti s laserovou epilací kladou nejčastěji.

Jaké tělesné partie je touto metodou možné ošetřit a jak hluboko do peněženky je zpravidla nutné sáhnout? Většina moderních laserových přístrojů se hodí k epilaci nohou, třísel, rukou i podpaží, hrudníku, zad, tváří a také oblasti nad horním rtem. A cena? Zde vás s odpovědí asi tak docela neuspokojíme. Kolik zaplatíte, to totiž závisí na řadě faktorů. Například na tom, jak velkou část vašeho těla hodláte zbavit chloupků nebo také na tom, jakou kliniku si pro zákrok vyberete. Někdy vám mohou stačit dva nebo tři tisíce. Jindy pak může být i deset tisícovek málo. Cenu si však každopádně předem ověřte!

Nebo vám na penězích příliš nesejde a zajímá vás pouze dokonalý výsledek?

Ivo Bauer