Punčochy v létě – ano či ne?

Punčochy v létě – ano či ne?

Je pro vás představa nevzít si v létě k šatům punčochy zhola nemožná, nebo jste pro to dopřát nohám alespoň jedno období v roce svobodu? Jsou situace, kdy bude  z hlediska etikety žádoucí  za každých okolností  natáhnout vhodné punčochy. Proto jsou tělové a černé silonky jzákladem každého šatníku, jejich výběr může být ale náročnější, než se zdá.

Punčochy z hlediska etikety

Zatímco  oněkolik let zpátky byste byla v kanceláři v šatech bez silonek považována za nevhodně oblečenou, či dokonce nevkusnou a pohoršující, dnes jsou pravidla etického kodexu poněkud benevolentnější. Přesto se odborníci shodují, že vystavovat své obnažené nohy na odiv bychom měly pouze v hodně parných dnech, kdy nám každá látka navíc ubírá na komfortu a schopnosti dobře vykonávat práci.

Myslete však na vyvarování se všudypřítomnému faux pas v podobě viditelných silonek v otevřených lodičkách nebo sandálech. Pro tyto případy máte k dispozici silonky bez zvýrazněných špiček nebo ideálně silonky bezprsté. V neformálním prostředí se nebojte sáhnout po silonkách ve spreji nebo make-upu na nohy, který zahladí nedokonalosti a vy se tak budete skvěle cítit .

Krásnější nohy

Pokud máte pocit, že vám punčochy nesluší, pravděpodobně pouze špatně vybíráte. Zvolit ten správný odstín pro každou příležitost je důležitější, než si možná myslíte. Důvěru dávejte těm prodejcům, kteří nabízí velké množství barev. Vybírejte také podle tloušťky materiálu, která se udává v DENech. Čím více DENů punčocháče mají, tím pevnější a méně průhledné budou.  Zatímco v zimních obdobích oceníte bytelné punčochy s tloušťkou 70 DEN, na letní dny vám postačí ty nejjemnější s 5 DEN. Ty vám krásně zakryjí nedostatky a jizvičky na nohou, přičemž ale zachovají jejich odstín a přirozený tvar.

Tělové a černé silonky – základ šatníku

Z hlediska barevného provedení nejčastěji používáme:

Tělové punčochy

Právě tato nejběžnější silonková barva je tím největším tématem. Ano či ne? Za nás rozhodně ANO! Svůj odstín ale vybírejte pečlivě. Pokuste se najít barvu, která je co nejblíže vašemu přirozenému odstínu nohou. Na každodenní nošení se také vyvarujte silonek s lycrou, které díky svému lesklému povrchu nohy často často a zbytečně dodávají  nohám tlustší vzhled . Pokud takové punčochy vlastníte, vyndavejte je  ze skříně pouze  pro slavnostní příležitosti.

Černé punčochy

Krásné, elegantní a lichotivé. Průhledné černé silonky dodají eleganci snad každému outfitu, navíc vám krásně opticky prodlouží nohy. Nešlápnete s nimi vedle jak ve street prostředí, tak i v  tom formálním a budete v nich vždy vypadat sexy. Ale POZOR! Černé silonky nekombinujte s celočerným outfitem, v takovém případě raději sáhněte raději po punčocháčích tělových nebo look oživte doplňky jiných barev.

Vzorované

Sexy krajka, roztomilé puntíky nebo hravé vzorování. Nebojte se trochu odvázat. V potaz ale berte prostředí, do kterého si silonky oblečete a volbu jednoduchého outiftu. Méně někdy znamená více.

Druhy punčocháčů

Různé situace si žádají různé druhy punčocháčů. U kratších šatů či sukní nemáme příliš na výběr, naopak ke kalhotám nám postačí pouze silonové ponožky či nadkolenky.

  • Punčochové kalhoty

Klasické punčochy do pasu. Nestárnoucí klasika.

  • Silonové ponožky a podkolenky

Vhodné ke kalhotám, dlouhým sukním a šatům.

  • Samodržící punčochy

Oceníte je v létě. Nebude vám takové horko a působí velice svůdně. Dejte si ale pozor, aby nebyly krajky vidět při každodenním nošení. Mohla byste tak působit lacině. Nosíte-li krátké sukně a šaty, zvolte raději klasické punčochové kalhoty.

  • Podvazkové punčochy

Připínají se na podvazkový pás. Na rozdíl od samodržících punčoch se nemusíte bát, že vám se vám při chůzi shrnou dolů. Podvazkové punčochy jsou nejen praktické, ale zároveň krásné.  Kromě vás si je jistě oblíbí i vás partner.

Správně vybrané punčochy vám dodají zdravé sebevědomí a zamaskují nedostatky, které trápí nejednu ženu. Teď už je čas načerpat inspiraci a začít nakupovat.

V jakých punčochách se cítíte nejlépe? A podle čeho je vybíráte? Zanechte nám tipy v komentáři.

Ivo Bauer