Přikrývky a polštáře. Sety zútulní dům, zahřejí a potěší.

Přikrývky a polštáře. Sety zútulní dům, zahřejí a potěší.

Pokud chcete dát bytu nový ráz, pořízením přikrývky a polštáře v setu určitě neprohloupíte. I taková maličkost totiž dokáže z neosobního prostoru udělat místo, kam budete velmi rádi chodit odpočívat. A znáte to i  z fotografií; na žádné profesionální fotce o bydlení nesmějí chybět polštář a příkrývka stejného vzoru a materiálu. Tak proč se nenechat inspirovat. Na prvním dojmu z bytu záleží. 

Přikrývky a polštáře v setu mohou být skvělou dekorací do každého obývacího pokoje

Každý chce mít prostor, ve kterém se cítí příjemně. Správně umístěné doplňky pomohou. A jen na vás záleží, jak se k výzdobě postavíte. Chcete, aby byl byt útulný? Nebo naopak chcete vyjádřit svůj názor, aby každý návštěvník věděl, s kým má tu čest? Polštář a přikrývka dokážou oboje. Stačí si vybrat  podle vašeho  stylu. 

Polštáře s nápisem, romantické přikrývky nebo patchwork. Textil dokáže udělat s pokojem divy. 

Dekorace z látek patří k těm nejzákladnějším a nejnepřehlédnutelnějším věcím v místnosti. A je škoda je nevyužít. 

 • Nápisy vyjádří váš názor a ještě vypadají moderně. Pokud vámi preferovanou myšlenku  nenajdete – nevadí. Stačí si pořídit set v jednobarevné podobě a mít trošku kreativity. Nápis můžete doplnit barvou na textil. Popřípadě  vyzkoušet fixy na textil. Malovaní s nimi je snadné a rychlé. A kromě unikátního vzhledu získáte i vlastnoruční dílo. 
 • Rustikálnímu stylu budou svědčit květinové vzory nebo patchwork. 
 • Pohovce sluší polštáře obdélníkového tvaru. V kombinaci s dekou jí dodají úplně nový nádech. 
 • Tmavý pokoj rozzáří jasné barvy. A když vás polštář omrzí, stačí vyměnit povlak a můžete si užívat zase jiného vzhledu.  

Sety přikrývky a poštářku na křesle či pohovce dokážou vtisknout pokoji útulný ráz.  Zároveň bude plnit mnoho praktických funkcí. Jaké?

 • Chrání sedací nábytek před zašpiněním nebo poškozením. Zároveň mu dodávají novou tvář. 
 • V případě chladných večerů budou  ideální společníci při sledování televize, práci na počítači nebo čtení knížky. Kdo by neznal pocit se zachumlat do deky, usrkávat teplý nápoj a s příjemným polštářem pod hlavou se dívat na oblíbený seriál či film. 
 • Sety  také skvěle doplní atmosféru ložnice. Přehoz může být během dne natažen na prostěradle. Tím mu poskytne ochranu před zbytečným prachem a nečistotami. V kombinaci se stejnými polštáři bude ložnice vypadat velmi stylově a lákat k odpočinku v jakoukoliv denní dobu.
 • Pokud si nejste jisti svým výběrem vzoru, jednobarevná kombinace to pojistí.

 Je potřeba také přihlédnout k materiálu. 

Při výběru vhodného setu je dobré si uvědomit jeho účel. Chcete jej hlavně jako ozdobu,  nebo má sloužit k mnohem prozaičtějším věcem jako je spaní, sezení nebo podložení hlavy? 

 • Ozdobné polštáře mohou být vyplněné molitanovou drtí. 
 • Výplň kuličkami z dutého vlákna je výhodnější pro denní a náročnější použití. Jejich tvar vydrží totiž déle bez poškození.
 • Deky z mikrovlákna vás zahřejí a dobře se udržují. Mohou zůstat přehozené přes sedací soupravu nebo je můžete složit do maličké ruličky. 
 • Mikroflanel je oblíbený pro svůj lesk a krásné barevné kombinace. Vzhledem k jeho nedostatečné hřejivosti je spíše určen k ozdobným účelům než k zimnímu zahřátí při relaxaci na pohovce. Je však příjemný na dotek a hebký.
 • Mikroplyš je velmi oblíbený mezi malými dětmi i jejich rodiči pro jeho velmi příjemnou texturu.  

Vlna je věčná i vděčná

Pokud hledáte něco, co vás v létě chladí, v zimě zahřeje a je přírodního charakteru, zkuste vlnu. Polštáře a přikrývky z toho materiálu poskytují příjemný odpočinek. Sice jej musíte občas nechat profesionálně vyčistit, ale na druhou stranu se jedná o velmi trvanlivý a funkční materiál, který při správném zacházení vydrží dlouho.  

A co vy? Máte v oblibu v neustálém měnění detailů svého bytu nebo zůstávate konzervativní a to, co se vám líbí neměníte, dokud nemusíte? 

Ivo Bauer