Nejlevnější parkování u letiště v Praze hledá většina Čechů – Je cena opravdu tolik rozhodující?

Nejlevnější parkování u letiště v Praze hledá většina Čechů – Je cena opravdu tolik rozhodující?

Při odjezdu na dovolenou řešíme, co s autem. To nejlevnější parkování u letiště Praha nabídne hned v několika variantách. Pravdou zůstává, že auto je sice velmi pohodlným dopravním prostředkem, ale co s ním dělat před odletovým terminálem? Pokud nemáte kamarády, kteří by vás na letiště odvezli, nezbyde vám nic jiného, než hledat, podobně jako většina Čechů, vhodné parkování. A pokud letíte v nočních nebo snad v brzkých ranních hodinách, pak věřte, že se takový dobrovolník hledá těžko.

Jak ale vybrat to správné parkoviště, když je jich v Praze tolik? Na co se zaměřit a jak nenaletět? Následující článek by vám měl pomoci v tom, abyste si ujasnili pár věcí. Pokud ušetříte na parkovném pár korun, je to sice hezké, ale dejte si pozor, aby mělo auto během vaší dovolené dostatečné zabezpečení a další nutnosti. Pojďme se na to podívat.

Nejlevnější parkování u letiště nemusí být v důsledku to nejlevnější, vybírejte proto pečlivě

Parkoviště na letišti Praha má v poslední době velmi mnoho konkurentů. Pravděpodobně tak narazíte na spoustu nabídek, které se jen předhánějí v tom, abyste si zvolili právě je. Nedejte ale na řeči mezi řádky a pečlivě si pročtěte podmínky parkování i služby zahrnuté v ceně. Proč? Mohli byste ve výsledku litovat, že jste si přece jen nepřiplatili pár korun, nebo výběru toho správného místa pro vaše auto nevěnovali o něco více času.

Co byste proto měli udělat jako první? Ze všeho nejdřív si ujasněte, co od takového parkování vůbec očekáváte. Chcete pouze stání, nebo byste raději dali přednost krytému prostoru? Víte, jak dlouho a čím pojedete na letiště? Z odpovědí na tyto otázky rozhodně neslevujte.

U letiště není na letišti

Parkování u letiště je sice pro Čechy mnohdy příznivější cenou, měli bychom si ale také uvědomit, že má jednu nevýhodu. Od odletových terminálů ho zpravidla dělí pár kilometrů. Co to znamená? Patrně to, že nevystoupíte před terminálem a neodeberete se vstříc vaší dovolené. Bude vás čekat ještě jedna cesta – na letiště. Pro někoho maličkost, pro jiného – například rodinu s dětmi – možné komplikace.

Zjistěte si proto o službě vše potřebné. Pravidlem bývá, že vás na letiště dopraví shuttle busy, které jsou většinou v ceně parkovného. Stejně tak pro vás i přijedou zpět. Pokud však cestujete s dětmi, měli byste se také zeptat, zda provozovatel parkovného disponuje například dětskou sedačkou. Maličkost, ale její absence by přece jen mohla vaši náladu při odletu zkazit. A to je rozhodně škoda.

Co očekávat a na co si dát pozor?

Chápeme, že volba parkoviště během vaší dovolené může představovat i delší proces. Než vyberete toho správného poskytovatele, může to chvíli trvat. Pojďme si proto říci to nejdůležitější.

Příznivější cena
Parkování u letiště má oproti tomu na letišti mnohdy výhodu v podobě finanční úspory. Pokud tedy hledáte opravdu nejlevnější parkování, parkovištěm u letiště chybu neuděláte.

Zpoždění se bát nemusíte
Klasická otázka většiny Čechů: A co když bude mít let zpoždění? Nic. Poskytovateli parkoviště nahlásíte čísla letů a on se jednoduše přizpůsobí. Zpoždění se proto bát nemusíte.

Při cestování s dětmi buďte obezřetnější
Při cestování s dětmi nenechejte nic náhodě. Připravte se dopředu a u provozovatele zjistěte všechny informace, které byste snad mohli potřebovat.

Vyberte správný typ parkování
Nechtějte ušetřit za každou cenu. Zajímejte se o to, jaké podmínky má provozovatel parkoviště k tomu, aby pohlídal vaše auto během dovolené. Odpovídá zabezpečení i komfort služby vašim potřebám? Pokud ne, poohlédněte se jinde.

Ivo Bauer