Laserová epilace horního rtu vyřeší váš problém dokonale

Laserová epilace horního rtu vyřeší váš problém dokonale

V současnosti je laserová epilace horního rtu považována za jeden z nejefektivnějších způsobů, kterým se ženy mohou zbavit viditelných chloupků pod nosem. Dámu, která by se chtěla chlubit knírkem, zřejmě budete hledat dost obtížně. Každá chce mít tvář hladkou a jemnou. Naprostá většina žen, které se s nadměrným ochlupením těchto obličejových partií musejí potýkat, jistě zkusí téměř cokoliv, aby se problému zbavila. Přestože se laser jeví být zdaleka nejlepším řešením, běžně dostupné jsou také další metody. Chcete se o tomto choulostivém tématu dozvědět víc? Hodláte zjistit, jaký postup by byl ideální právě pro vás? Pojďme na to!

Laserová epilace horního rtu je velice žádaná

Epilace horního rtu laserem je u nás čím dál populárnější. Není divu. Z hlediska efektivity se této metodě totiž jen těžko něco vyrovná. Podstata zákroku spočívá v tom, že se vlivem záření kořínek každého chloupku zahřeje natolik, až zanikne a růst dalších vousů je tím znemožněn. V poslední době se lze navíc setkat s vylepšenou technologií, která na rozdíl od minulosti zvládá likvidovat rovněž chloupky jemné a světlé. To se dříve skutečně příliš nedařilo a svého knírku se touto metodou mohly zbavovat spíše jen ženy tmavšího fototypu. Ošetření je navíc skoro bezbolestné a především zcela bezpečné.

Co byste měli o této metodě ještě vědět?

Jak jsme si už řekli, najít ženu, které by její vlastní knírek vůbec nevadil, vám zřejmě zabere dost času. Jistě, najdou se nějaké výjimky. Těch je však skutečně minimum. Ty ostatní, které by chtěly zákrok laserové epilace podstoupit, by se však nejprve měly seznámit s některými jeho specifiky a také s limity. Je totiž faktem, že není zcela vhodný pro všechny.Která, či kdo by se této proceduře měl raději vyhnout a zvolit jiné řešení?

  • Těhotné ženy.
  • Jedinci po prodělané rakovině kůže.
  • Lidé trpící epilepsií.
  • Jedinci s ekzémy a silným akné.
  • Každý, kdo má alergii na sluneční záření.

Jaká jsou další pravidla?

Pokud žena právě menstruuje, měla by se zákrokem raději počkat. V tomto období by totiž mohl být přece jen bolestivý. Měsíc před procedurou by se chloupky pod nosem neměly vytrhávat, ale pouze holit! A zcela je oholit je doporučeno až zhruba den předem. Aby byl zákrok skutečně bezbolestný, je lepší, když ho žena podstoupí od podzimu do jara. V létě je tvář většinou opálená, což může způsobovat nepříjemné pocity. Jakémukoliv slunečnímu záření je nutné se vyhýbat nejméně měsíc a půl po epilaci, aby nedošlo ke vzniku pigmentových skvrn! S kůží, a nejen s tou na tváři, je určitě potřeba zacházet co nejšetrněji. Jistě se nechcete zbavit svého knírku a zaplatit za to nevzhlednými skvrnami na obličeji nebo jinými kožními problémy.

Dalších 5 způsobů jak „zatočit“ s knírkem

Jestliže jsme zmínili fakt, že epilace horního rtu laserem nemusí být zcela vhodná pro každou ženu, měli bychom všem, které mají v tomto ohledu smůlu, nabídnout nějaké jiné řešení. Způsobů, jak „zatočit“ s knírkem, je naštěstí víc. Pokud máte z laseru obavy, můžete zkusit některou z následujících metod:

  1. VEZMĚTE PINZETU – je to sice celkem bolestivé a především zdlouhavé, ale dá se tak dosáhnout poměrně solidního výsledku. Nemělo by vás však překvapit, že chloupky v řádu týdnů opět dorostou.
  2. ZKUSTE ŽILETKU – je to možná lepší než nic, ale není to řešení, které by bylo možné doporučit každé ženě. Pokud jsou totiž chloupky tmavší, mohou po seříznutí žiletkou působit na první pohled dojmem, že jsou hustší a požadovaný efekt se tedy nedostaví.
  3. POMOZTE SI VOSKEM – je to bezesporu bolestivé řešení, ale poměrně efektivní. A o výsledek jde především, nebo ne? O vousatých mužích se sice tvrdí, že jsou více sexy, o ženách to ale určitě neplatí. Efekt je patrný zhruba měsíc, někdy i déle. Zákrok lze podstoupit téměř ve všech solidních salonech krásy.
  4. POMŮŽE VÁM DEPILAČNÍ KRÉM – je to celkem spolehlivá metoda. Krém je vlastně speciální chemický přípravek, který vousy rozleptá a zničí. Pak už je jen stačí odstranit z tváře ubrouskem a je hotovo. Je to sice bezbolestné, ale u citlivějších žen to může vyvolat alergickou reakci, takže pozor!
  5. ZKUSTE TRVALOU EPILACI – sem patří kromě již zmiňovaného laseru ještě přinejmenším dvě další metody, které vám mohou poskytnout dlouhodobý, případně trvalý efekt. Jednou z nich je metoda IPL neboli využití tzv. intenzivního pulzního světla, která pracuje na podobném principu jako laser. Vyzkoušet můžete také ultrazvuk.

Zbavte se chloupků jednou provždy!

Jemné a téměř neviditelné chloupky na ženském obličeji nejsou ničím mimořádným. Kvůli nim není třeba panikařit. Určitý problém však může nastat ve chvíli, kdy takové chmýří zesílí, ztmavne a dostane podobu knírku. S tím se nejspíš žádná žena nesmíří. Způsobů, jak si s takovou věcí poradit, je díkybohu dost. Některé z metod, zejména pak epilace laserem, navíc skýtají vysokou pravděpodobnost trvalého řešení.

Máte potíže s viditelnými chloupky nad horním rtem a až doposud vám žádná z metod příliš nepomohla? Možná je nejvyšší čas vyzkoušet právě laser!

Ivo Bauer