Chcete si nechat odstranit tetování v Praze? Salonů a klinik s moderním vybavením je v naší metropoli dostatek!

Chcete si nechat odstranit tetování v Praze? Salonů a klinik s moderním vybavením je v naší metropoli dostatek!

Pro odstranění tetování v Praze existují přinejmenším tři dobré důvody. Kvalitní vybavení zdejších klinik, vysoká úroveň místních specialistů a velmi rozumná cenová hladina. Rozhodli jste se, že dáte svému tetování definitivně sbohem? Nejste jediní. Ke stejnému kroku se v průběhu života odhodlá zhruba polovina lidí, kteří si v minulosti nějakou permanentní výzdobu těla opatřili! Nevíte, jak na to? Netušíte, jakou metodu zvolit ani na koho se s žádostí o pomoc obrátit? Řešení je snadné. Zkuste to v Praze! Naše metropole je bez nadsázky centrem estetické medicíny celého středoevropského regionu. Zdejší odborníci váš problém pečlivě posoudí, vyberou nejvhodnější postup a zajistí vám tu nejlepší péči. Nevěříte?

Pro odstranění tetování je naše metropole jako stvořená

Když už jste učinili rozhodnutí, které je možno označit za celkem zásadní a vašeho tetování se jednou provždy hodláte zbavit, měli byste se svěřit do těch nejlepších rukou. Kde je najdete? Možná budete trochu překvapeni, ale faktem je, že Praha je v tomto ohledu ideálním místem. V její prospěch jasně hovoří hned tři zásadní věci. Za prvé vysoká kvalita vybavení salonů krásy a klinik estetické medicíny, které v našem hlavním městě působí. Samozřejmě to nelze prohlásit o všech, ale množství těch, které disponují nejmodernějšími typy přístrojů, je zde skutečně výjimečné. Dalším důvodem, proč si nechat tetování odstranit právě v Praze, jsou zkušenosti a mimořádná erudovanost celé řady zdejších odborníků. Na „šarlatána“, který vám spíše ublíží, než aby váš problém vyřešil, zde s největší pravděpodobností nenarazíte. Věřte, že jinde ve světě to taková samozřejmost není. V neposlední řadě musíme zmínit ceny. Ty jsou příznivé nejen s ohledem na kvalitu prováděných zákroků, ale obstojí i v porovnání s cenovou hladinou, která je ve většině zemí našeho regionu obvyklá. Ani kvůli finanční úspoře tedy není nutné nikam cestovat.

Zapomeňte na zastaralé metody!

Když zde hovoříme o vysoké úrovni valné většiny pražských specialistů v oboru estetické medicíny a o kvalitě zákroků vedoucích k odstranění nežádoucího tetování, máme na mysli především tu nejmodernější a nejefektivnější metodu. Touto metodou není nic jiného než laser! Na zastaralé, většinou bolestivé a často i málo efektivní postupy raději rovnou zapomeňte! Věřte, že nestojí za to. Kromě toho vám je v tuzemských salonech krásy nabídnou už jen výjimečně a dobře vědí proč. Chcete to vědět také? Tak se ně ve stručnosti podívejme:

  • VYŘÍZNUTÍ TETOVÁNÍ je nejen bolestivé, ale zpravidla vyžaduje další zákrok, kterým se odstraní nebo alespoň zmenší vzniklá jizva. Více zákroků znamená vyšší útratu, větší ztrátu času a pravděpodobně i více nepříjemných zážitků.
  • VYBROUŠENÍ je rovněž provázeno zbytečnou bolestí a často také záněty i poškozením kůže a to nejen v místě tetování, ale i v blízkém okolí. Nic pro slabší povahy! Následná péče je obvykle dosti náročná. Podobně jako vyříznutí se hodí jen pro ošetření menší plochy kůže. Pokud jste se nechali vyzdobit od hlavy až k patě, „výbrus“ vám určitě nepomůže.
  • LIKVIDACE ROZTOKEM není příliš efektivní metodou. Pomocí speciálního fyziologického roztoku dochází spíše k zesvětlení a nikoliv úplnému odstranění nežádoucího tetování.

Čistá práce

S pouhým konstatováním, že je laserová metoda odstranění tetování jednoznačně nejlepší, se většina z vás zřejmě nespokojí. Bude to chtít ještě nějaké podrobnosti. Zkrátka pár zajímavých detailů. Začněme třeba stručným popisem základního principu celého zákroku. Spočívá v tom, že jsou laserovým paprskem rozbíjeny částice inkoustu (pigmentu). Takto „rozdrobený“ pigment se pak lehce vstřebá a je mízními cestami odplaven z těla pryč. Výsledek je většinou perfektní. Zákrok je téměř bezbolestný, nehrozí při něm poškození okolní kůže ani vznik vážnější infekce. Prostě „čistá práce“.

Nd:YAG laser je nejlepším řešením

Estetická medicína se stále vyvíjí a dokáže už lidem pomoci téměř se vším. Stále lepší a efektivnější jsou také používané lasery. Moderní přístroje, které jsou nedílnou součástí vybavení mnoha pražských klinik a estetických salonů, mají v porovnání se vším, co tu až doposud bylo, několik nezpochybnitelných výhod. Tzv. Nd:YAG laseru, s nímž se díky jeho unikátním vlastnostem můžete setkat čím dál častěji, se to týká především. Tento typ je ve srovnání se staršími modely dokonalejší například v tom, že si skvěle poradí s problémem nadměrné absorpce melaninu a po jeho použití nedochází ke vzniku hypopigmentace (bílých míst na kůži) ani jizev.

Bude to chtít trochu trpělivosti

Abychom laser pouze nechválili, na závěr přiznejme, že ani toto řešení není zcela dokonalé. Abyste byli s výsledkem absolutně spokojeni, musíte zpravidla podstoupit několik procedur. Na odstranění kvalitního tetování by mělo stačit cca 4 až 6 „sezení“. Méně profesionální výtvor obvykle z vašeho těla zmizí už po dvou či třech ošetřeních. Trocha trpělivosti, obzvláště jde-li o vylepšení vzhledu, však jistě stojí za to. Nemyslíte?

Věděli jste, že je Praha v Evropě vyhlášená nejen svými pamětihodnostmi, ale také množstvím a kvalitou klinik estetické medicíny? Ne? Teď už to víte.

Ivo Bauer