Nastřelování vlasů za ceny, které si můžete dovolit, je zcela běžné

Nastřelování vlasů za ceny, které si můžete dovolit, je zcela běžné

Zajímáte se o nastřelování vlasů a ceny, které jsou za tento zákrok obvykle účtovány, vám připadají vysoké? Zaslechli jste už leccos o efektivitě této procedury a rádi byste zjistili víc? Není nic jednoduššího! Seznámíme vás s nejpoužívanějšími metodami a také s tím, pro koho je jejich užití vhodné. Dozvíte se, jakou finanční částku byste si na nové vlasy měli zhruba připravit, a řekneme si také, jak dokáže obnovení vlasového porostu zapůsobit na pošramocené sebevědomí lidí, kteří z nějakého důvodu o svou vlastní kštici přišli. Můžeme začít?

Nastřelování vlasů za ceny, které vás nezruinují

Když někde zaslechnete rozhovor o transplantaci vlasů, lidé většinou mluví o tom, zda osobně znají někoho, kdo tento zákrok podstoupil a zmíní se také o výsledku. Jde o to, zda je s novým vzhledem dotyčný člověk spokojen, případně do jaké míry. Občas se dozvíte i pár dalších detailů. Na co však přijde řeč téměř vždy, to je cena této procedury. Není divu. Vzhledem k odborné náročnosti nejde o záležitost, kterou by bylo možné pořídit za pár stokorun. Přesto lze s klidným svědomím tvrdit, že si podobný zákrok může dovolit naprostá většina z nás. Samozřejmě v případě, že ho považuje za nutný a smysluplný. Ceny, které jsou v tuzemsku běžné, se odvíjejí jak od množství transplantovaných vlasů, tak od zvolené metody a začínají už na částce okolo deseti tisíc korun. Za padesát tisíc se vám pak obvykle dostane těch nejmodernějších postupů. Nejde tedy o nic nedostupného.

Komu je transplantace určena?

Ptáte se, proč platit tisíce za novou pokrývku hlavy? Zřejmě máte vlasů stále dost nebo vám jejich úbytek příliš nevadí, protože i bez nich vypadáte stále dobře a zejména mužně. Jsou však lidé, kteří to štěstí nemají. Bez přirozené pokrývky hlavy, o kterou přišli třeba kvůli nemoci nebo s přibývajícím věkem, nevypadají nejlépe a podle toho se také cítí. Dovedou proto nastřelení nových vlasů náležitě ocenit. Je jich nezanedbatelné množství a mnohdy jde o velmi známé osobnosti, které jsou tak často na očích, že je pro ně bezchybná image velice důležitá. Může jít o herce, zpěváky a nezřídka také o politiky. K nejznámějším patří například nově zvolený americký prezident Joe Biden. Neznamená to však, že by nedostatkem vlasů strádali jen veřejně exponovaní lidé. Spoustě obyčejných mužů tento „handicap“ natolik pošramotil sebevědomí, že by za pořádnou „hřívu“ dali takřka cokoliv. Pár desítek tisíc je pro ně cena více než přijatelná.

Žena bez vlasů?

Zcela specifickou klientelou firem, které se transplantování vlasů věnují, jsou ženy. Až na naprosté výjimky zřejmě nepotkáte ženu, která by si svůj život dokázala představit bez vlasů. Pro zdravé sebevědomí něžného pohlaví je kvalitní pokrývka hlavy zpravidla naprosto nezbytná. Zatímco chlap může někdy vypadat celkem dobře i s úplně holou lebkou, o ženách se to bohužel většinou říci nedá. Jistě se najde dáma, která se s něčím podobným nakonec dovede vyrovnat a vystačí si třeba s parukou. Faktem však zůstává, že to zvládne jen málokterá a není se čemu divit. Od vzhledu každého člověka se odvíjí podstatná část jeho sebevědomí. O ženách to platí dvojnásob.

3 nejpoužívanější metody

K nejpoužívanějším metodám nastřelování vlasů, s nimiž se lze u nás v současnosti setkat, patří zejména FUT, FUE a SmartGraf. Očekávané výsledky v podobě bohaté kštice může samozřejmě přinést kterákoliv z nich. Je však potřeba zmínit určité odlišnosti, aby si každý, kdo chce transplantaci podstoupit, mohl lépe vybrat. Každopádně není nutné riskovat neodborný zákrok někde v cizině. V České republice je dostatek kvalitních profesionálů, kteří vám pomocí některé z těchto metod dovedou navrátit ztracené sebevědomí. Jaké jsou mezi jednotlivými postupy rozdíly?

  1. FOLLICULAR UNIT TRANSPLANTATION (FUT) je technika starší, nicméně stále používaná. Člověku je při ní odebrána menší část jeho vlastních vlasů ze zátylku. Ty jsou následně rozděleny na tzv. mikroštěpy a makroštěpy, které se transplantují na tu část hlavy, kterou si pacient zvolí (kde je to nejvíce potřeba). Nevýhodou je rána na zátylku, kterou je nutné kvalitně zacelit.
  2. FOLLICULAR UNIT EXTRACTION (FUE) je novějším postupem. Pomocí zvláštního nástroje je člověku odebrána řada štěpů obsahujících vždy pouze 2 nebo 3 vlasy. Ty jsou následně vloženy do speciálního roztoku a teprve pak transplantovány na požadované místo na hlavě. Jde o hojně užívanou, i když poměrně časově náročnou metodu.
  3. SMARTGRAF je nejnovější metodou zdokonalující postup FUE. Je při ní používán speciální přístroj, díky kterému je úspěšnost transplantace výrazně vyšší. V porovnání se dvěma předešlými jde také o metodu nejméně invazivní a vyžadující rovněž nejmenší množství času (nejčastěji 5 hodin). Také rekonvalescence trvá kratší dobu než v případě FUT nebo FUE. Lze ji plnohodnotně využít taky pro transplantaci vousů nebo obočí.

Bude vás to bolet?

Všechny běžně používané metody nastřelování vlasů představují jemnou a precizní práci. U těch nejstarších postupů je nutné se s bolestivostí v menší míře smířit, nicméně i tam je vše prováděno s lokální anestezií, takže se nejedná o nic, co by mohlo člověka toužícího po nové pokrývce hlavy odradit. Nejmodernější postupy jsou pak zcela bezbolestné. Záleží jen na vás a na vašich možnostech, čemu dáte přednost.

Zajímáte se o tyto transplantace čistě ze zvědavosti nebo máte s úbytkem vlasů nějaké výraznější potíže?

Ivo Bauer